Wspólnie spełniliśmy marzenie Ady

Kilka tygodni temu, wspólnie z Fundacją Dziecięca Fantazja rozpoczęliśmy pierwszą akcję – zbiórkę pieniędzy na zakup łóżka dla 10-letniej Ady. Użytkownicy serwisu wspomagam.com udowodnili, że los potrzebujących nie jest im obojętny, a dzięki ich pomocy akcja została z powodzeniem zakończona!

Fundacja Dziecięca Fantazja to organizacja, której celem jest spełnianie marzeń nieuleczalnie lub bardzo ciężko chorych dzieci w wieku od 3 do 18 lat i wnoszenie w ich życie chociaż odrobiny radości. Od lutego 2004 roku fundacja ma status organizacji pożytku publicznego i każdego roku z powodzeniem realizuje dziesiątki projektów.

 

Psssst! Dołącz do zbiórki środków na rehabilitację Sary!

 

Wśród podopiecznych fundacji znalazła się także 10-letnia Ada, która cierpi na zespół Retta – neurologiczne zaburzenie rozwoju uwarunkowane genetycznie. Choroba ta dotyka prawie wyłącznie dziewczynki i prowadzi do głębokiej niepełnosprawności psycho-ruchowej oraz znacznego ograniczenia możliwości komunikacji z otoczeniem.

Nie istnieje żadne lekarstwo na to schorzenie, a większość chorych dziewczynek nigdy nie będzie mogła samodzielnie funkcjonować. Mimo przeciwności losu, można zrobić wiele, aby poprawić komfort życia osób dotkniętych zespołem Retta. Dlatego w ramach wspólnego projektu rozpoczęliśmy zbiórkę środków na zakup dużej, wygodnej sofy, która po rozłożeniu służyłaby jako łóżko. Sofa musi być sporych rozmiarów, ponieważ ze względu na częste i niebezpieczne ataki padaczki mama dziewczynki musi być przy niej 24 godziny na dobę, także podczas snu.

Podsumowanie i rozliczenie akcji

W ramach zbiórki wsparcie przekazało 53 użytkowników, a łączna kwota wpłat wyniosła 2.300 zł. To oznacza, że średnia wysokość przelewu nieznacznie przekroczyła poziom 43 zł – niektórzy wpłacali po 5 czy 10 zł, ale zdarzały się też zdecydowanie większe wpłaty (150 a nawet 250 zł!). Niedługo po zakończeniu zbiórki udało się dokonać zakupu – wygodna sofa trafiła już do domu małej Ady i znakomicie spełnia swoją rolę.

W ramach podziękowania otrzymaliśmy zdjęcie od Ady i jej mamy. Wszystkim naszym użytkownikom, którzy pokazali siłę dobrych uczynków w ten właśnie sposób serdecznie dziękujemy. Już wkrótce w naszym serwisie pojawią się kolejne akcje realizowane wspólnie z fundacją Dziecięca Fantazja.

1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.